Currently we don't have this MAN MAN A78 (2009) in stock. But we always available to assist you to find the required MAN MAN A78 (2009). Please feel free to contact us for more information by telephone: +31 (0) 168 331 733 of e-mail: info@womy.nl
| Technical specifications | |
|---|---|
| Engine | MAN |
| Fuel | Diesel |
| Power | 191 kW |
| Engine displacement (cm3) | 6.871 cc |
| Transmission | Automatic |
| Suspension | Air/Air |
| Number of Axles | 2 |
| Axle Configuration | 4x2 |
| Wheelbase | 573 cm |
| Vehicle Dimensions | 1186x255x310 |
| Net weight | 11.631 kg |
| Gross weight | 18.430 kg |
| Number of doors | 2 |
| Number of seats | 43 |
| Number of standing room | 45 |
| Total passengers | 88 |
| Options | |
|---|---|
| Armseats | |
| Airco | |
| Cruisecontrol | |
| Electric roof hatches | |
| Emergency hammer | |
| ABS | |
| Fire extinguisher | |
| Height regulation | |
| Intercom | |
| Boardcomputer | |
| Matrixboard | |
| Seatbelts | |
| Tachometer | |
| Trashcans | |
| Webasto | |
| Wheelchair ramp | |
| Radio-CD | |
| Spotlights | |
| Sunvisor | |