| Basic Information Used Cranes | |
|---|---|
| Brand | Liebherr |
| Model | LTM 1045/1 (2003 | DUTCH CRANE | 45 T | JIB) |
| Construction year | 2003 |
| Mileage | 129618 |
| Emission class | Euro 3 |
| Transmission | Automatic |
| Stock | 1 |
| Price | € 122.500 |
| Technical specifications | |
|---|---|
| Engine | Liebherr D926 |
| Fuel | Diesel |
| Power | 270 kW |
| Transmission | Automatic |
| Number of Axles | 3 |
| Axle Configuration | 6x6x6 |
| Wheelbase | 440 cm |
| Vehicle Dimensions | 1121x223x385 |
| Gross weight | 36.000 kg |
| Max. Lifting capacity | 45 t |
| Max. Lifting height | 50 m |
| Work hours | 21.256 |
| Options | |
|---|---|
| JIB | |