| Basic Information SOLD buses | |
|---|---|
| Brand | Volkswagen |
| Model | T5 Transporter (EURO 4 | 2009 | AIRCO) |
| Construction year | 2009 |
| Mileage | 234024 |
| Emission class | Euro 4 |
| Transmission | manual |
| Stock | 1 |
| Price | € 4.950 |
| Technical specifications | |
|---|---|
| Engine | 1.9 TDI |
| Fuel | Diesel |
| Power | 62 kW |
| Engine displacement (cm3) | 1.968cc |
| Transmission | Manual |
| Axle Configuration | 4x2 |
| Wheelbase | 300 cm |
| Vehicle Dimensions | 539x190x199 cm |
| Net weight | 1.765 kg |
| Gross weight | 2.800 kg |
| Number of doors | 4 |
| Number of seats | 1+8 |
| Options | |
|---|---|
| Armseats | |
| Airco | |
| Cruisecontrol | |
| Emergency hammer | |
| ABS | |
| Fire extinguisher | |
| Boardcomputer | |
| Seatbelts | |
| Radio-CD | |