Used Mercedes-Benz CITARO O 530 LE (2009 | EURO 5 | 5 UNITS) . Available in several qualities. Currently we have items from Mercedes-Benz CITARO O 530 LE (2009 | EURO 5 | 5 UNITS) in stock.
| Technical specifications | |
|---|---|
| Floor | Low entry |
| Vehicle registration | Netherlands |
| Cylinder | 6 |
| Fuel | Diesel |
| Power | 220 kW |
| Engine displacement (cm3) | 11967 cm3 |
| Transmission | Automatic |
| Number of Axles | 2 |
| Axle Configuration | 4x2 |
| Wheelbase | 604 cm |
| Vehicle Dimensions | 1204x255x310 cm |
| Net weight | 11600 kg |
| Number of doors | 2 |
| Number of seats | 41 |
| Number of standing room | 48 |
| Total passengers | 89 |
| Options | |
|---|---|
| Airco | |
| Emergency hammer | |
| Fire extinguisher | |
| Height regulation | |
| Boardcomputer | |
| Matrixboard | |
| Tachometer | |
| Webasto | |
| Wheelchair ramp | |
| Spotlights | |
| Sunvisor | |