| Informations de base SOLD buses | |
|---|---|
| Marque | Mercedes-Benz |
| Modèle | Sprinter 208 CDI Double Cabin |
| Année de construction | 2001 |
| Kilométrage | 266168 |
| Classe d'émission | Euro 3 |
| Transmission | manuel |
| Stock | 1 |
| Prix | € 2.395 |
| Technical specifications | |
|---|---|
| Engine | 2.2 CDI |
| Fuel | Diesel |
| Power | 82 HP |
| Engine displacement (cm3) | 2.151cc |
| Transmission | Manual |
| Suspension | Leaf/Leaf |
| Number of Axles | 2 |
| Axle Configuration | 4x2 |
| Wheelbase | 300 cm |
| Net weight | 2.010kg |
| Gross weight | 2.950 kg |
| Cabin | Double cabin |
| Number of doors | 4 |
| Number of seats | 6 |
| Options | |
|---|---|
| Armseats | |
| ABS | |
| Seatbelts | |
| Speed limiter | |