| Informations de base Bus articulés | |
|---|---|
| Marque | Mercedes-Benz |
| Modèle | O530 G (2009 | 14 UNITS | EURO 5) |
| Année de construction | 2009 |
| Kilométrage | 777.377 |
| Classe d'émission | Euro 5 |
| Transmission | Automatique |
| Stock | 14 |
| Prix | Sur demande |
| Technical specifications | |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Power | 220 kW |
| Engine displacement (cm3) | 11967 cm³ |
| Transmission | Automatic |
| Number of Axles | 3 |
| Axle Configuration | 6x2 |
| Wheelbase | 1184 cm |
| Vehicle Dimensions | 1794cmx255cm |
| Net weight | 28.745 kg |
| Number of doors | 3 |
| Number of seats | 46 |
| Number of standing room | 96 |
| Options | |
|---|---|
| Boardradio | |
| Airco | |
| Emergency hammer | |
| Fire extinguisher | |
| Height regulation | |
| Boardcomputer | |
| Matrixboard | |
| Tachometer | |
| Trashcans | |
| Webasto | |
| Wheelchair ramp | |
| Radio-CD | |
| Spotlights | |
| Sunvisor | |