| Informations de base Bus articulés | |
|---|---|
| Marque | Mercedes-Benz |
| Modèle | CITARO O530G (2007 | 18 M | AIRCO) |
| Année de construction | 2007 |
| Kilométrage | 900000 |
| Classe d'émission | Euro 5 |
| Transmission | Automatique |
| Stock | 1 |
| Prix | Sur demande |
| Technical specifications | |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Power | 220 kW |
| Engine displacement (cm3) | 11967 cm³ |
| Transmission | Automatic |
| Number of Axles | 3 |
| Axle Configuration | 6x2 |
| Wheelbase | 1.184 cm |
| Vehicle Dimensions | 1.794x255x310 |
| Net weight | 16.200 kg |
| Number of doors | 3 |
| Number of seats | 61 |
| Number of standing room | 166 |