| Informations de base Car | |
|---|---|
| Marque | Volvo |
| Modèle | B11R SUNSUNDEGUI (2014 | EURO 5 | 70 SEATS) |
| Année de construction | 2014 |
| Kilométrage | 575000 |
| Classe d'émission | Euro 6 |
| Transmission | Automatique |
| Stock | 2 |
| Prix | Sur demande |
| Technical specifications | |
|---|---|
| Engine displacement (cm3) | 10837 |
| Transmission | Automatic |
| Number of Axles | 3 |
| Axle Configuration | 6x2 |
| Vehicle Dimensions | 14995 x 2550 mm |
| Net weight | 24750 kg |
| Gross weight | 15970 kg |
| Number of doors | 2 |
| Number of seats | 70 |
| Options | |
|---|---|
| Airco | |
| Fire extinguisher | |
| Height regulation | |
| Luggage compartment | |
| Overhead compartment | |
| Radio-CD | |
| Spotlights | |
| Sunvisor | |