| Grundinformationen SOLD buses | |
|---|---|
| Marke | Scania |
| Modell | OMNILINK (18M|2005|EURO 3) |
| Baujahr | 2005 |
| Emissionsklasse | Euro 3 |
| Transmission | Automatik |
| Vorrat | 3 |
| Preis | € 6.950 |
| Technical specifications | |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Power | 221 kW |
| Wheelbase | 1.200 cm |
| Vehicle Dimensions | 1.799x255x310 cm |
| Net weight | 18.595 kg |
| Number of doors | 3 |
| Number of seats | 59 |
| Number of standing room | 53 |
| Total passengers | 112 |