| Grundinformationen SOLD buses | |
|---|---|
| Marke | MAN |
| Modell | A21 Lion's City (CNG | EEV | 2011) |
| Baujahr | 2011 |
| Kilometerleistung | 335931 |
| Emissionsklasse | EEV |
| Transmission | Automatik |
| Vorrat | 5 |
| Preis | Auf Anfrage |
| Technical specifications | |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Power | 200 kW |
| Engine displacement (cm3) | 12816 cm³ |
| Transmission | Automatic |
| Suspension | Air/Air |
| Number of Axles | 2 |
| Axle Configuration | 4x2 |
| Wheelbase | 588 cm |
| Vehicle Dimensions | 1198x250x310 cm |
| Net weight | 12692 kg |
| Number of doors | 3 |
| Number of seats | 31 |
| Number of standing room | 47 |
| Total passengers | 78 |